KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 16642014
nr 1664 2014
Ilmari Kaijala
(1886-1944), Finland
Blyerts, Signerad, daterad -23. Bildmått: 23x11 cm, yttermått inklusive ram: 45x30 cm
Ilmari Kaijala, finländsk bildkonstnär född 1886, död 1944.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 2 december 2024
kl 20:56:04
2/12 15:45:42
Ilmari Kaijala
Läs mer om Ilmari Kaijala